2004/1251
Åben armring af orange kunstmateriale prydet med talrige facetslebne klare sten. Diam. ca. 5,5 cm. Åbning 3,3 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. En sten mangler.
Smykker, 22. januar 2020
Vurdering
Hammerslag