2312/542
Marian Mokwa (f. Malary 1889, d. Sopot 1987)
Skovparti. Sign. Mokwa 1939. Olie på plade. 65×89.
Behov for let overfladerensning. Retoucheringer.
Moderne kunst og design, 21. marts 2023
Vurdering
Hammerslag