1747/50
Christian Mølsted (f. Dragør 1862, d. sst. 1930)
Marine med tremaster og sejlbåd i stille vejr. Sign. Chr. Mølsted. Olie på maleplade. 17,5×15,5.
Minimale afskalninger.
Ældre malerier og møbler, 20. november 2017
Vurdering
Hammerslag
17 bud