1831/101
Louis Jensen (f. København 1858, d. Frederiksberg 1908)
Sommerlandskab med solskin ved en andedam. Sign. Louis Jensen, 1893. Olie på lærred. 40×48.
Retoucheringer. Enkelte mindre krakeleringer.
Ældre malerier og møbler, 30. juli 2018
Vurdering
Hammerslag
29 bud