1803/995
Otto Schulz (f. Tyskland 1882, d. Sverige 1970)
Taburet med stel af bøg. Sæder og sider betrukket med lyst sømbeslået skind. Udført hos Boet, Sverige, 1930erne.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Skind med pletter og smuds.
Moderne kunst og design, 16. januar 2018
Vurdering
Hammerslag
41 bud