2447/887
Niels O. Møller (f. 1920, d. 1982)
Sæt på seks stole af eg. Sæde med flettet papirgarn. Model 85. Udført og mærket hos J.L. Møller, Højbjerg. (6)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker hak. Fletdefekter på fem stole.
Vurdering