2109/729
Hans Scherfig (f. København 1905, d. Fredensborg 1979)
“Møde på Savannen". Sign. Scherfig 1968, 96/270, stempel for UM-Grafik. Litografi i farver. Lysmål 63×46.
Litteratur: Lamberth nr. 10.
Dette emne handles i fuldmoms
Undersøgt i ramme. Intet at bemærke.
Moderne kunst og design, 2. marts 2021
Vurdering
Hammerslag
24 bud