1722/141
Skrivepult af mahogni skriveklap med grønt guldbestukken læder. Foroven låg hvorunder små rum. 19. årh. H. 110. B. 76. D. 50.
Finérskader. Brugsslitage.
Ældre malerier og møbler, 29. maj 2017
Vurdering
Hammerslag