1850/52
Ane Marie Hansen (f. Knardrup v. Ballerup 1852, d. København 1941)
Interiør fra en bondestue med lysindfald fra et vindue. Sign. Ane Marie Hansen. Olie på lærred. 56×72.
Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer samt afskalninger.
Ældre malerier og møbler, 10. december 2018
Vurdering
Hammerslag