2440/​322

Japansk røgelseskar af patineret bronze i form af en udødelig ridende på et æsel. Stemplet. 20. årh. H. 39. L. 38.

Fremstår med almindelig alders- og brugsslitage.

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.550 DKK

938938 (Autobud) 1.550 DKK
839009 1.500 DKK
938938 1.050 DKK
101392 1.000 DKK