2449/​516

Kähler (d. 1900, Keramikværksted, Næstved)

Rund vase af lertøj dekoreret med glaserede motiver i grønne og lysegrønne nuancer på sortbrun base. Sign. HAK. Udført hos Kähler. H. 32. Diam. 26,5.

Almindelig brugs- og alderspatina, herunder ridser og mærker. Afslag på munding.

I Lyngby
Vur­dering

3.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

14 bud

1159530 2.500 DKK
1042993 2.400 DKK
1159530 2.300 DKK
913984 2.200 DKK
296282 (Autobud) 2.100 DKK
906438 2.000 DKK
296282 (Autobud) 1.950 DKK
906438 1.900 DKK
296282 1.850 DKK
906438 (Autobud) 1.800 DKK
296282 1.800 DKK
906438 (Autobud) 1.750 DKK
296282 1.700 DKK
906438 1.500 DKK