1913/1110
Diamantring af 18 kt. hvidguld prydet med talrige baguette- og brillantslebne diamanter. Str. 53. 2008.
Kopi af certifikat medfølger. Baguetteslebne diamant gradering i følge certifikat: I alt ca. 2.02 ct. Farve: Top Wesselton (G). Klarhed VS.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Tre brillantslebne diamanter mangler.
Smykker, 27. marts 2019
Vurdering
Hammerslag