1913/​1110

Diamantring af 18 kt. hvidguld prydet med talrige baguette- og brillantslebne diamanter. Str. 53. 2008.

Kopi af certifikat medfølger. Baguetteslebne diamant gradering i følge certifikat: I alt ca. 2.02 ct. Farve: Top Wesselton (G). Klarhed VS.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Tre brillantslebne diamanter mangler.

Smykker, 27. marts 2019

Smykker ▸ Ringe

Vur­dering

10.000 DKK

Hammerslag

7.000 DKK

7.000 DKK