903/​478

Pierre Alechinsky (f. Bruxelles 1927)

“Aromates”, 1974. Sign. Alechinsky samt sign. på bagsiden Alechinsky med titel og årstal. Akryl på papir monteret på lærred. 114×154.

Proveniens: Galerie Birch, København.

Malerier, skulpturer og lydoptagelse med John Lennon, 28. september 2021

Vur­dering

700.000–800.000 DKK

Hammerslag

950.000 DKK