2050/813
Dansk design
Bordlampe af messing, justérbar skærm med perforeringer i form af stjerner. 1950erne. H. 25–37.
Stand
Brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 8. december 2020
Kategori
Vurdering
Hammerslag
Ikke solgt