2050/​813

Dansk design

Bordlampe af messing, justérbar skærm med perforeringer i form af stjerner. 1950erne. H. 25–37.

Stand

Brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Auktion

Moderne kunst og design, 8. december 2020

Kategori
Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

Ikke solgt