2142/589
Sven Hauptmann (f. København 1911, d. sst. 1984)
New York. Usign., men hilsen fra kunstneren på bagsiden. Akvarel og oliekridt på papir. Lysmål 26×19.
Undersøgt i ramme. Original stand.
Moderne kunst og design, 19. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag