108/182
Harald Foss (f. Fredericia 1843, d. Frederiksberg 1922)
Udsigt over hedelandskab. Sign. H. Foss 1870–72. Olie på lærred. 111×175.
Mindre krakeleringer. Retoucheringer.
Ældre malerier, 31. oktober 2006
Vurdering
Hammerslag