2043/241
Diverse udenlandske skeer af sølv, et par hollandske skeer, sæt på seks skeer med mestermærke PGI, to Nürnberg skeer, to skeer ej stemplet, m.fl. Holland, Tyskland m.m. 18. årh. Vægt 996 g. L. ca. 19–20 cm. (15)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Dele med gravering. Slitage på laf.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag
22 bud