1834/1193
Et par safir- og diamantørestikker af 8 kt. guld hver prydet med oval facetslebet syntetisk gul safir omkranset af talrige brillantslebne diamanter. Mål 8×9 mm. (2)
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. En lås mangler.
Smykker, 22. august 2018
Vurdering
Hammerslag