11945/​140 Aage Bernhard-Frederiksen: Parti fra Krøyers Hus, Skagen. Sign. Olie på lærred. Lysmål 34×46. Rammemål 48×61.

Be­skriv­el­se

Parti fra Krøyers Hus, Skagen. Sign. Olie på lærred. Lysmål 34×46. Rammemål 48×61.

Sælger oplyser

Mindre afskalninger på rammen.

Kunst, antikviteter & design, 7. november 2019

Kunstner

Aage Bernhard-Frederiksen (f. Aarhus 1883, d. Skagen 1963)

Vur­dering

800 kr.

Hammerslag

950 kr.

15 bud

950 kr.
900 kr.
850 kr.
800 kr.
750 kr.
(Autobud) 700 kr.
650 kr.
(Autobud) 600 kr.
550 kr.
500 kr.
480 kr.
460 kr.
440 kr.
420 kr.
400 kr.