1812/926
Sammenklappeligt bakkebord med stel af patineret eg, opsat på hjul. To cirkulære, vendbare bakker med hhv. rød og sort laminat, kant af eg. Udført hos Torben Ørskov. H. 55. Diam. 50.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Topplade med større revne i træet.
Moderne kunst og design, 20. marts 2018
Vurdering
Hammerslag
14 bud