1422/​794

Dansk møbeldesign

Toiletmøbel af ask bestående af rektangulært spejl og bord på svungne ben, rundet bagkant og sider med hævet kant, front med tre skuffer, den midterste med ruminddelinger. Udført og mærket hos Søren Willadsen, Vejen. Bord H. 70. B. 101. D. 43. Spejl 83×51. (2)

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Ridser og mærker hovedsageligt på bordplade. Nøgle medfølger ikke.

Moderne kunst og design, 27. maj 2014

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.500 DKK

1.500 DKK