2427/284
Ubekendt maler, cirka 1800
Sydlandsk landskab med udsigt til sø og landsby med figurer i forgrunden. Usigneret. Olie på træ. 22,5×31.
Behov for let overfladerensning. Afskalninger og ridser langs/bag rammekant.
Vurdering
Hammerslag