2431/85
Vilhelm Arnesen (f. Flensborg 1865, d. København 1948)
Marine med sejlskib under dansk flag. Sign. Vilh. Arnesen 1930. Olie på lærred. 69×100.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 2015, 2020 nr. 15.
Krakeleringer og mindre afskalninger. Retoucheringer.
Vurdering