2214/9
Jenny Meyer (f. Frederiksberg 1866, d. sst. 1927)
Unika vase af porcelæn, dekoreret i farver med træer og skulpturer i park indkranset af blomsterranke. Sign. Jenny Meyer, Royal Copenhagen, April 1907. H. 26 cm.
Ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 4. april 2022
Vurdering
Hammerslag