1838/1030
Jeppe Madsen Ohlsen (f. Christiansfeld 1891, d. Sejs 1948)
Hvidt hus. Sign. J. M. Ohlsen. Olie på lærred. 50×58.
Krakeleringer. Behov for let overfladerensning.
Moderne kunst og design, 18. september 2018
Vurdering
Hammerslag
10 bud