2142/82
Ubekendt maler, 19. årh.
Dansk sommerlandskab med en kirke i baggrunden. Sign. HB. Olie på lærred. 45×60.
Talrige krakeleringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag