2426/68
Nyklassicistisk sofa af mahogni, ryg og sæde betrukket med lyst møbelstof, udskåret med kannelerede ben og blomster. Cirka 1800. L. 187.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Betræk med flere pletter.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. juni 2024
Vurdering
Hammerslag