893/585
Anton Rooskens (f. Griendtsveen 1906, d. Amsterdam 1976)
Totemfigur. Sign. Rooskens 74. Gouache på papir. Bladstørrelse 63×41.
Proveniens: Court Gallery, København.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og foto, 3. marts 2020
Vurdering
Hammerslag