2427/​756

Geoffrey Baxter (f. 1922, d. 1995)

“Banjo”. Skulpturel vase af blåt glas. Udført hos Whitefriars Glass, England, 1970'erne. Usign. H. 32. B. ca. 28. D. 9,5.

Almindelig brugs- og alderspatina, herunder ridser og mærker. Base med ridser og små stødmærker.

Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Hammerslag

5.500 DKK

23 bud

315020 5.500 DKK
855589 5.000 DKK
315020 4.800 DKK
855589 4.600 DKK
1151656 4.400 DKK
867081 (Autobud) 4.200 DKK
315020 4.200 DKK
867081 (Autobud) 4.000 DKK
315020 3.800 DKK
867081 (Autobud) 3.600 DKK
315020 3.400 DKK
867081 (Autobud) 3.200 DKK
315020 3.000 DKK
867081 (Autobud) 2.900 DKK
315020 2.800 DKK
867081 (Autobud) 2.700 DKK
315020 2.600 DKK
867081 (Autobud) 2.500 DKK
315020 2.400 DKK
867081 2.300 DKK
315020 2.200 DKK
867081 2.100 DKK
315020 2.000 DKK