841/36
Michael Ancher (f. Bornholm 1849, d. Skagen 1927)
“Fra Haven i Skagen, ung Pige læser Avisen”. Sign. M. A. Olie på lærred. 42×57.
Ældre malerier og tegninger, 4. juni 2013
Vurdering
Hammerslag