1813/592
Jean Deyrolle (f. Nogent-sur-Marne 1911, d. Toulon 1967)
Komposition. Sign. J. Deyrolle, 29/50. Litografi i farver. Lysmål 66×43.
Undersøgt i ramme. Papiret er gulnet.
Moderne kunst og design, 27. marts 2018
Vurdering
Hammerslag