2312/​237

“Ny Dobbeltriflet”. Bestik af sølv. Cohr. 20. årh. Vægt ekskl. dele med stål ca. 1960 g. (39)

Bestående af: 9 middagsskeer, 14 middagsgafler, 9 frokostgafler, 6 dessertskeer samt ostehøvl.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Flere dele stemplet med forhandlernavn.

Ældre malerier, møbler og varia, 20. marts 2023

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

6.000 DKK
(Autobud) 5.500 DKK
5.000 DKK
4.200 DKK
(Autobud) 4.000 DKK
3.800 DKK
2.000 DKK