12110/1
Zao Wou-Ki (f. Beijing 1921, d. Nyon, Schweiz 2013)
Alexander Calder (f. Philadelphia 1898, d. New York 1976)
Yaacov Agam (f. Rishon-le-Zion, Israel 1928)
Kompositioner. Usign. Tre grafiske værker indbundet i XX Siecle, Panorama 71, no 37, 1971. Zao Wou Ki og Alexander Calder litografi 31×24,2. Agam serigrafi 31×72. Bog 31,5×24,5.
Grafiske værker i perfekt stand, bogen med stødte hjørner, mangler nederste del af ryggen.
Kunst, antikviteter & design, 11. marts 2021
Vurdering
Hammerslag