2131/304
Samling på 13 tesier, to stande og to teæg af sølv, her i blandt Evald Nielsen tesi og stand, 1917 og 1926. Ellers primært Danmark, 20. årh. Vægt ca. 835 g. (19)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Delvis graveret.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021
Vurdering
Hammerslag
31 bud