2139/393
Ceremoniel pagaj af mørkpatineret træ, prydet med skæringer. Oceanien. 20. årh. L. 148.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Spids mangler.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. september 2021
Vurdering
Hammerslag