2427/1200
Jadering af 18 kt. guld prydet med udskåret jade flankeret af onyks og grøn emalje. Front mål: 2,5×5 mm. Str. 52.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Afslag på onyks.
Vurdering
Hammerslag