1842/110
Max Nathan (f. Århus 1880, d. Kildekrog ved Hornbæk 1952)
Ponte di Castel Vecchio i Verona, solnedgang. Sign. MN 06 Verona. Olie på lærred. 60×87.
På bagsiden udstillingsmærkat.
Behov for let overfladerensning. Krakeleringer.
Ældre malerier og møbler, 15. oktober 2018
Vurdering
Hammerslag