12108/​1

Walasse Ting (f. Shanghai 1929, d. New York 2010)

“Soleil Levant”. Sign. Litografi i farver nr. 21/75. Bladmål 58,2×85,8. Uindrammet.

Sælger oplyser

Lette håndteringsspor.

Kunst, antikviteter & design, 25. februar 2021

Vur­dering

4.000 kr.

Hammerslag

2.700 kr.

903620 2.700 kr.
1003096 2.600 kr.
923083 2.500 kr.
1011121 (Autobud) 2.400 kr.
923083 2.400 kr.
1011121 (Autobud) 2.300 kr.
923083 2.200 kr.
1011121 2.100 kr.
923083 2.000 kr.