12108/1
Walasse Ting (f. Shanghai 1929, d. New York 2010)
“Soleil Levant”. Sign. Litografi i farver nr. 21/75. Bladmål 58,2×85,8. Uindrammet.
Lette håndteringsspor.
Kunst, antikviteter & design, 25. februar 2021
Vurdering
Hammerslag