2013/66
Et par tulipanstager af tin, prydet med perlestaf, opsat på rundt fodstykke. Stemplede. 19. årh. H. 21. (2)
Trykkede lysmanchetter og fodstykker. Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. marts 2020
Vurdering
Hammerslag