1734/508
Anton Rooskens (f. Griendtsveen 1906, d. Amsterdam 1976)
“Fighting animals”. Sign. Rooskens 72. Gouache på papir monteret på lærred. 30,5×49,5.
Enkelte mindre optørringsrevner. To hjørner med let slitage.
Moderne kunst og design, 22. august 2017
Vurdering
Hammerslag