1703/172
Dansk senempire sekretær af mahogni. Ca. 1840. H. 152. B. 104. D. 52.
Liste i venstre side (nederst) mangler. Finérskader. Nøglehulsbeslag mangler. Slitage. Nøgle medfølger.
Ældre malerier og møbler, 16. januar 2017
Vurdering
Hammerslag