1703/​172

Dansk senempire sekretær af mahogni. Ca. 1840. H. 152. B. 104. D. 52.

Liste i venstre side (nederst) mangler. Finérskader. Nøglehulsbeslag mangler. Slitage. Nøgle medfølger.

Ældre malerier og møbler, 16. januar 2017

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.500 DKK

1.500 DKK