2005/​651

Karel Appel (f. Amsterdam 1921, d. Zürich 2006)

Komposition. Usign. Litografi i farver. Lysmål 45×49.

Papiret er gulnet. Undersøgt i ramme.

Moderne kunst og design, 28. januar 2020

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag