2005/651
Karel Appel (f. Amsterdam 1921, d. Zürich 2006)
Komposition. Usign. Litografi i farver. Lysmål 45×49.
Papiret er gulnet. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 28. januar 2020
Vurdering
Hammerslag