2108/1000
Dansk møbeldesign
Rektangulært sofabord med stel af massiv kirsebær og plade af bornholmsk rødgranit med fossilaftryk. H. 49,5. L. 140. B. 70.
Købt af nuværende ejer hos Ry Bolighus.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 23. februar 2021
Vurdering
Hammerslag