2108/​1000

Dansk møbeldesign

Rektangulært sofabord med stel af massiv kirsebær og plade af bornholmsk rødgranit med fossilaftryk. H. 49,5. L. 140. B. 70.

Købt af nuværende ejer hos Ry Bolighus.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.

Moderne kunst og design, 23. februar 2021

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag

4.000 DKK

4.000 DKK