2110/​324

Cylindrisk skrin af hvidt opalineglas med montering af metal, dekoreret med landskabsscenerier. Betegnet under låget. 20. årh.s begyndelse. H. 11,5. Diam. 9.

Almindelig brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 8. marts 2021

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag