1951/9087
Beurling
Svensk empire vægur af forgyldt træ, udskåret med lyre og bladværk. Sign. F.P. Beurling, Stockholm. 19. årh.s begyndelse. H. 81. B. 48. D. 10.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Pendul medfølger.
Selected (udskudt), 23. december 2019
Vurdering
Hammerslag
10 bud