2005/251
Et par kandelabre af forgyldt bronze, støbt med kæmninger og bladværk, hver med tre svungne lysarme, aftagelig top. Rococoform. 19. årh. H. 53,5. (2)
Bøjede lysarme. Fremstår med alders- og brugsslitage. Let irret.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. januar 2020
Vurdering
Hammerslag