2005/​251 Et par kandelabre af forgyldt bronze. Rococoform. 19. årh. H. 53,5. (2)

Be­skriv­el­se

Et par kandelabre af forgyldt bronze, støbt med kæmninger og bladværk, hver med tre svungne lysarme, aftagelig top. Rococoform. 19. årh. H. 53,5. (2)

Bøjede lysarme. Fremstår med alders- og brugsslitage. Let irret.

Ældre malerier, møbler og varia, 27. januar 2020

Vur­dering

3.000 kr.

Hammerslag