2104/853
Karin Blom (f. 1881, d. 1951)
Komposition med blomster. Antageligt udkast til broderimotiv. Blyant og akvarel på papir. Usign. Lysmål 37,5×46,5.
Intet at bemærke. Undersøgt i rammen.
Moderne kunst og design, 26. januar 2021
Vurdering
Hammerslag
17 bud